Napsali o nás (příloha Zima na Vysočině)

0 Comments

Želiv. Klášter s pivovarem, hotelem a wellness

Klášter Želiv je místem s mnoha rozměry. Nabízí osvěžení a povzbuzení pro tělo i pro mysl. Je na vás, zda přijedete je jednodenní výlet, nebo zvolíte vícedenní pobyt se zážitky. Ať už vybereta jakoukoliv variantu, nenechte si ujít prohlídku konventu kláštera s přilehlým kostelem Narození Panny Marie, který přestavěl významný český architekt Jan Blažej Santini. Setkáte se s s reálnými premonstráty, kteří na tomto místě působí již od roku 1149.

Balzám pro tělo i pro duši
Tak dobře, jako v klášterních pokojích, se nikde jinde nevyspíte. Uslyšíte, co je to opravdové ticho. Jedinečná atmosféra vám znovu rozproudí krev v žilách a přivede vás na nové myšlenky. Zregenerujete se v lazebně, v příjemném prostředí, kde si můžete užít pivní, rašelinové nebo syrovátkové koupele, a dokonce i čokoládovou masáž. Imunitu si posílíte v saunách a na Kneippově chodníčku.
Chuťové pohárky uspokojíte v klášterní restauraci, kde si vyberete z lahodných českých pokrmů. Gastronomický zážitek umocní interiér s klenutými stropy, historické obrazy a velké prosklené tabule, které symbolizují klášter. Odtud je to kousek, nejen pohledem, do zdejšího pivovaru. Desátým rokem vaří v klášterních sklepích výborné pivo. Tradice je však mnohem starší, premonstráti tento zlatavý mok vařili už ve 14. století.

Uvařte si své vlastní pivo
Hoďte starosti za hlavu a uvařte si pod vedením sládka vlastní pivo. Zážitek, na který se nezapomíná. Během třídenního pobytu se seznámíte s technologií a také se zapojíte do celého procesu – od přípravy přes oddělení sladiny od mláta, zakvašení až po stáčení. Degustace piva je samozřejmostí. Součástí zážitkového balíčku je stravování v klášterní restauraci a prohlídka historické části kláštera.

Společné rodinné zážitky
V životě jsou události, které chceme prožít se svými blízkými tak, aby byly nezapomenutelné. Svatba, promoce, narozeniny, křtiny, výročí. V Želivě vám bude společně dobře. Nechte se hýčkat a užijte si nerušenou radost. Vše ostatní, jako příjemné ubytování, vynikající gastronomii i program rádi připravíme.

Než budete číst dál, podívejte se na web www.zeliv.eu.

Categories:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *