…a ještě navíc!

STÁLÁ NABÍDKA PROHLÍDKOVÝCH OKRUHŮ

Poznejte historii kláštera na vlastní kůži

PROHLÍDKA KLÁŠTERA

Navštivte klášterní prohlídkový okruh, který Vás ohromí svými zachovalými prostory a nemalou historií!

Průvodce Vás seznámí s historií kláštera a dochovanými sbírkami. Během prohlídky nahlédnete i do prostor sálů jako je Malovaný refektář, Kapitulní síň, sakristie a mnoho dalších… V závěru prohlídky budete jistě ohromeni opatským kostelem Narození Panny Marie, který projektoval významný český barokní architekt Jan Blažej Santini-Aichel.

Prohlídka kláštera je bezbariérová.

VENKOVNÍ PROHLÍDKA

 

I okolí kláštera má co nabídnout!

Na Vaši návštěvu se těší nejen Žižkův dub, který uchvátí svým stářím, Zahradní dům, který překvapí svým využitím a Trčkův hrad, který překvapí svou historií. Po prohlídce budete vědět o každém zajímavém místě i jeho historii.

 

PROHLÍDKA PIVOVARU

 

Tajné receptury originálního rukodělného piva Vám sice nesdělíme, ale provedeme Vás jeho výrobním procesem, který zakončíte v degustační místnosti, kde ochutnáte několik našich skvělých pivních specialit, které si po prohlídce můžete dokonce i zakoupit.


KLÁŠTERNÍ MUZEUM

 

Milovníci veteránů budou jistě potěšeni, neboť zhlédnou známé značky jako Jawa, Ogar či Stadion, které se svého času vyváželi do více než 190 států celého světa.

Prohlídka pokračuje edukativní expozicí o historii včelaření a nabízí např. jeden z ručně vyřezávaných klátů se štítem svatého Ambrože, patrona včelařů.

Prohlídka pokračuje návštěvou Trčkova hradu, kde nahlédnete do prostor kazetového sálu na jehož stropě je vyobrazeno deset českých Madon, včetně želivské Madony s dítětem. Sálu dominuje freska od B. Dvořáka vyobrazující Narození Páně, jenž vychází z předlohy Mikoláše Alše.

 PSYCHIATRIE A PROTIALKOHOLNÍ LÉČEBNA

Expozice, která Vás nenechá bez emocí.

Expozice se nachází v přízemí Trčkova hradu želivského kláštera, který v minulosti mimo jiné sloužil havlíčkobrodské psychiatrické léčebně. Průvodce návštěvníky seznámí nejen s historií psychiatrické léčebny, ale i se zajímavostmi z průběhu léčby pacientů. Expozice obsahuje dobové fotografie pacientů, a také poskytuje návštěvu někdejší „samotky“ i některých původních prostor léčebny.

Prohlídka pokračuje návštěvou Trčkova hradu, kde nahlédnete do prostor kazetového sálu na jehož stropě je vyobrazeno deset českých Madon, včetně želivské Madony s dítětem. Sálu dominuje freska od B. Dvořáka vyobrazující Narození Páně, jenž vychází z předlohy Mikoláše Alše.DALŠÍ ZAJÍMAVÉ AKCE…

Hrané prohlídky

Noční prohlídky
RÁDI VÁM PŮJČÍME

TREKINGOVÁ KOLA

HOLE NA NORDIC WALKING

PLAVBA PO PANSKÉM RYBNÍKU

 KAM NA PROCHÁZKU

MALÁ PŘEHRADA

Pěšky cca 30 min.

v.n. TRNÁVKA

Pěšky cca 30 min.


MALÁ ELEKTRÁRNA

Pěšky cca 60 min.

SEDLICKÁ PŘEHRADA

Pěšky cca 90 min.


PANÍ SKÁLA

Pěšky cca 30 min.

ČERVENÁ ŘEČICE

Pěšky cca 60 min.