Kneipova hydroléčba


Nejprve teplá, poté studená voda posiluje cévní a imunitní systém. Tato forma otužování se vrací k bavorskému knězi Kneippovi. Při tuberkulózní nemoci pro sebe objevil tzv. hydroterapeutickou léčivou sílu vody a později také uzdravoval nemocné.

5 Kneippových pilířů pro život v rovnováze: 

 Hydroterapie. Zlepšuje krevní oběh a zvyšují výkonnost. V Hotelu Klášter Želiv můžete podstoupit Kneippovu kúru v exkluzivní atmosféře s podporou skvěle vyškoleného personálu. 

Cvičení. Při sportovní aktivitě se kardiovaskulární systém pořádně rozjede. Půjčíme vám kola i člunky. Nebo můžete po vlastních nohou objevovat klášterní zahrady a lesy. 

Výživa. V minulosti učil kněz Sebastian Kneipp, je dnes aktuálnější než kdykoli předtím: v naší restauraci naleznete zdravé plnohodnotné potraviny, které pomáhají předcházet nemocem. 

Fytoterapie. Když konvenční medicína dosáhne svých limitů, léčivé byliny mohou poskytnout účinnou úlevu. V čajích, mastech nebo přísadách do koupele rozvine holistická medicína svůj plný účinek. 

Balanc. Vědomý, vyrovnaný způsob života uvádí tělo, ducha a duši do harmonie. Umírněnost je také součástí filozofie, stejně jako vstřícnost a zodpovědnost při jednání s přírodou.Ing. Jiří Škoda

Tvorba webových stránek, vývoj aplikací i komplexních softwarových systémů

IČO: 07217978

Email: jiri.skoda@media-sol.com

Mobil: +420 728 452 969