Hotelové wellness

Relaxace a odpočinek…

Každý z nás ví, jak jsou tato dvě slova důležitá pro psychickou i fyzickou pohodu. Pracovni vypětí, každodenní starosti a tlak dnešní doby nás pomalu odnaučil udělat si chvilku a užívat si okamžiky jen sami pro sebe. A proto jsme pro naše hotelové hosty zřídili klášterní wellness, kde si naši hosté mohou odpočinout a užívat si v krásném prostředí například pivní koupele nebo zážitkový několika tryskový sprchový kout, relax zónu a další.

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na návštěvu našeho wellness bude krásný dárek pro vaše blízké třeba k významnému jubileu nebo výročí.

Privátní

Pokud si chcete nikým nerušeni užívat prostředí našeho wellness, můžete využít možnosti privátního pronájmu.

Pro zdraví

Saunování má prokázané blahodárné účinky nejen na psychiku člověka, ale i na regeneraci celého organismu. Samozřejmě včetně prudkého ochlazení v naší ochlazovací zóně.

Masáže

Masáž je jeden z prostředků léčení a regenerace organismu, při kterém si člověk jak fyzicky tak i psychicky odpočinul a zregeneroval se

Nabídka služeb

Finská sauna

Uvolňuje svalstvo a intenzivním pocením dochází k celkové očistě organismu, k posílení imunitního systému i ke ztrátě kalorií. Má léčivé účinky při astmatu, zánětech a alergiích.

Finská sauna je klasická suchá sauna, kde teplota dosahuje 85 až 95 °C. Vlhkost vzduchu se pohybuje od 10% až do 20%. Sauna má intimní osvětlení a svěží vůni dřeva. Uvnitř najdete opěrky hlavy a kbelík s vodou. Případně můžete zvýšit vlhkost tím, že vodu nalijete na horké kameny. Pro hosty sauny jsou k dispozici prostěradla a ručníky.

Pobyt ve Finské sauně doporučujeme nejvýše na 10 minut s následnou ochlazovací fází. Opakujte 2-3 krát.

Infrasauna

Záření proniká do hloubky 3-4 cm, tím napomáhá k odstranění celulitidy. Snižuje ztuhlost svalů a kloubů, zmírňuje bolesti a napětí. Vyvolává v organismu mnohé léčebné a zdraví prospěšné procesy. Používání je možné i pro lidi, kteří nemohou využívat klasické saunování.

Teplota v infrasauně se pohybuje v rozmezí 40 až 55 stupňů Celsia, vlhkost vzduchu je na úrovni 30%. Délku pobytu v infrasauně doporučujeme v rozmezí 30 až 40 minut.


Pivní koupel DOPORUČUJEME

Koupel s blahodárnými účinky je skutečné požehnání pro ty, kteří bojují s kožními problémy.

Slad zkrášluje a regeneruje pokožku, stejně jako pivovarské kvasnice, které mají dobrý vliv na svaly a nervový systém.

Pro nejblahodárnější účinek pro Vás do koupele mícháme chmel, slad, pivovarské kvasnice a mořskou sůl.

Chmel je velmi stará bylina, která má sedativní účinek. Může být použit k léčbě poruch spánku, úzkosti a nervového vyčerpání. Je to přirozený prostředek proti stresu. V oblasti pivovarnictví je rozšířen ve většině zemí Evropy od 8. století. Díky svým čisticím, aromatickým a konzervačním vlastnostem byl oblíbený. Nezanedbatelný je i jeho zklidňující účinek. Vědci objevili v chmelu více než 150 přísad.

Slad je produkt vyrobený klíčením ječmene, pšenice a dalších zrn. Ječná vláknina obsahuje beta-glukan. Výzkumy ukazují, že snižuje inzulínovou rezistenci a hladinu cholesterolu, čímž snižuje riziko obezity a posiluje imunitní systém.

Pivovarské kvasnice napomáhají krevnímu oběhu, otevírají póry pokožky a tím se z těla odvádějí toxiny. Kvasinky regenerují vrstvy pokožky díky obsahu vitamínu B a bílkovin. Obsahuje především vodu, minerální látky, tuky, sacharidy a vitamin B.

Mořská sůl se vstřebává do svrchní vrstvy pokožky a navazuje na sebe vodu a v ní rozpuštěné účinné látky. Množství minerálů v mořské soli má dobrý vliv na vaše svaly. Dělá vaši pleť zářivou, pevnou a mladistvou, je skvělá i proti stresu.

Rašelinová koupel

Již více než 200 let se v Evropě koupele s použitím rašeliny používají k léčebným účelům. Slatinná rašelina obsahuje dusíkaté a biologicky aktivní látky, díky kterým je léčebně užitečná.

Nejběžnější peloidy jsou vyrobeny z rašeliny, jezerního bahna, mořského bahna nebo rostlinného materiálu.

Rašelina je asi 90 % vody a asi 10 % rozloženého rostlinného materiálu. Rostlinný materiál zachycuje teplo. Rašelina vložená do vany a přivedena do kontaktu s tělem pomalu a jemně přenáší teplo do tkání, tiší bolest a podporuje hojení. Rašelinové zábaly a přísady do koupele jsou vyrobeny z jemně texturované přírodní rašeliny z nejvýznamnějších světových rašelinišť.

Rašelinové koupele:

 • Odstraňují odumřelé kožní buňky
 • Podporují zářivou pleť
 • Podporují krevní oběh
 • Rozbíjejí tukové buňky
 • Ulevují od bolesti
 • Pomáhají zlepšit rozsah pohybu
 • Pomáhají zmírnit zánět
 • Stimulují imunitní systém
 • Podporují svalovou relaxaci
 • A mnohem víc…

Syrovátková koupel

Nechte svou duši houpat a užijte si léčivou a relaxační syrovátkovou koupel v krásných historických prostorách želivského wellness. Poté osvěžující sprcha a budete se cítit jako nový člověk.

Syrovátka byla již v dřívějších letech známá pro své léčivé vlastnosti. Syrovátková koupel má uklidňující účinky na podrážděnou nebo normální pokožku, díky čemuž je hladká a hedvábně jemná.

Kneipova hydroléčba

Dopřejte své mysli, tělu i duši Kneippovu terapii.

Nejprve teplá, poté studená voda posiluje cévní a imunitní systém. Tato forma otužování se vrací k bavorskému knězi Kneippovi. Při tuberkulózní nemoci pro sebe objevil tzv. hydroterapeutickou léčivou sílu vody a později také uzdravoval nemocné.

5 Kneippových pilířů pro život v rovnováze:

 • Hydroterapie. Zlepšuje krevní oběh a zvyšují výkonnost. V Hotelu Klášter Želiv můžete podstoupit Kneippovu kúru v exkluzivní atmosféře s podporou skvěle vyškoleného personálu.
 • Cvičení. Při sportovní aktivitě se kardiovaskulární systém pořádně rozjede. Půjčíme vám kola i člunky. Nebo můžete po vlastních nohou objevovat klášterní zahrady a lesy.
 • Výživa. V minulosti učil kněz Sebastian Kneipp, je dnes aktuálnější než kdykoli předtím: v naší restauraci naleznete zdravé plnohodnotné potraviny,  které pomáhají předcházet nemocem.
 • Fytoterapie. Když konvenční medicína dosáhne svých limitů, léčivé byliny mohou poskytnout účinnou úlevu. V čajích, mastech nebo přísadách do koupele rozvine holistická medicína svůj plný účinek.
 • Balanc. Vědomý, vyrovnaný způsob života uvádí tělo, ducha a duši do harmonie. Umírněnost je také součástí filozofie, stejně jako vstřícnost a zodpovědnost při jednání s přírodou.

Ledová zóna (sprcha, vědro s vodou, ledovač)

Zážitková sprcha


Odpočinková zóna s biokrbem

Pivní lázně s neomezenou konzumací piva a občerstvením


Nabídka masáží + ceník

Masáž zad / 30 min / 800 Kč

Masáž zad a šíje / 60 min / 1050 Kč

Masáž celého těla / 90 min / 1590 Kč

Masáž dolních končetin / 30 min / 800 Kč

Masáž zad a nohou / 60 min / 1150 Kč

Masáž lávovými kameny – záda a nohy – mandlový olej / 60 min / 1390 Kč

Masáž celého těla lávovými kameny – mandlový olej / 90 min / 1690 Kč

Čokoládová masáž – mandlový olej plus pravá čokoláda / 60 min / 1390 Kč

Masáž Hawaii – masáž zad a nohou výběrem z olejů speciální metodou – předloktím / 60 min / 1050 Kč

Lymfatická masáž celého těla a obličeje mandlovým olejem / 90 min / 1690 Kč

 Nabízíme široký výběr pobytových balíčků a dárkových poukazů, včetně možnosti vše si udělat přímo na míru.